اعتراض نماینده مبارکه از عدم توجه به تخصص نمایندگان در عضویت کمیسیون‎ها/زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه با تذکر خود مجلس را تحت تاثیر قرار داد.

تذکر سعیدی نسبت به تقسیمات کمیسیون‌ها در صحن علنی مجلس موجب تشویق وی از سوی نمایندگان حاضر در صحن شد.

 

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، زهرا سعیدی نماینده مبارکه طی تذکری بر اساس ماده 40 آیین‌نامه در صحن علنی امروز دوشنبه 24 خرداد ماه خطاب به مطهری نایب رییس دوم که ریاست ساعاتی از مجلس را بر عهده داشت، گفت: دادن حق صاحبان استحقاق بدون هیچ تبعیضی به آنها عدالت است، این تعریف عدالت از زبان شهید مطهری است.

 

وی با صدای بلند ریاست مجلس را خطاب قرار داد و گفت: چه اتفاقی افتاده است که دکترای نفت از حضور در کمیسیون  انرژی بازماند؟ چه شده است که بنده با داشتن دو فوق لیسانس صنایع، تخصص، تجربه و مقالاتم از حضور در کمیسیون صنایع و معادن بازمانده‌ام؟

 

سعیدی اظهار داشت: بنده با تخصصم می‌توانم در مجلس کار انجام دهم، طبق تبصره یک ماده 41 نمایندگان مذکور حق شرکت در جلسه جهت دفاع از پیشنهاد خود را دارند اما رأی‌گیری بدون حضور آن نمایندگان صورت می‌گیرد و این تبصره شامل حال روسای شعب نیز می‌شود.

 

سعیدی گفت: روز گذشته که بنده و سایر نمایندگان برای دفاع از پیشنهادمان دفاع می‌کردیم، به ما اعلام شد که دفاع نکنید. بنده از ریاست مجلس و شعب می‌خواهم نسبت به اینکه اعمال نظر شخصی در مورد تقسیم نمایندگان در کمیسیون‌ها صورت گرفته است، نگاه ویژه‌ای انجام شود.

 

بعد از پایان سخنان نماینده مبارکه بسیاری از نمایندگان با کف زدن وی را تشویق و سخنان وی را تأیید کردند.

 

علی مطهری نایب رییس دوم مجلس که در غیاب لاریحانی ریاست ساعاتی از مجلس را بر عهده گرفته بود در پاسخ به تذکر نماینده مبارکه گفت: آیین‌نامه طبق روال خود اجرا شده اما شاید شما از رای روسای شعب و نایب رییس که حضور داشته رضایت نداشتید البته اینکه درباره برخی افراد با حضور رییس شعبه در مورد آنها رای‌گیری شده و خلاف آیین‌نامه رفتار شده سخن شما کاملا درست است و باید اصلاح شود و نظر هیأت رییسه مجلس نیز همین است.

 

وی ادامه داد: اما به خاطر اینکه درآن جلسه بدین شکل رای داده شده و حقی هم ضایع شده، نمی‌توانیم بگوییم خلاف آیین نامه انجام شده و شاید آن نمایندگان کم لطفی کردند و یا ملاک ها را به صورت درست در نظر نگرفته‌اند ولی همیشه در همه ادوار مجلس زمانی که به این مرحله می رسیم با این مشکلات مواجه هستیم و آیین‌نامه هم نیاز به اصلاح دارد.

 

مطهری تأکید کرد: البته هنوز یک مرحله باقی مانده و اینکه جلسه روسای شعب و کل هیأت رییسه و ما در این جلسه صحبت خواهیم کرد که اگر راهی وجود داشته باشد برای نمایندگان ناراضی اقداماتی انجام شود اما در حال حاضر آیین‌نامه ارائه شده و نمی‌توان گفت که بدون ملاک کار انجام شده است.

 

اما در پایان اظهارات مطهری همچنان برخی نمایندگان که به رای کمیسیون‌ها معترض بودند سر و صدا می‌کردند و خواهان ارائه تذکر و اخطار بودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *